نخستین جلسه مذاکره با شیطان برگزار شد

نخستین جلسه مذاکره با شیطان در روزهای چهارشنبه و جمعه هفته گذشته برگزار شد. در ادامه، خلاصه ای از مهمترین عناوین این جلسه را میخوانید:

کسانی که مذاکره آنها را میتوان مذاکره شیطانی نامید، دارای سه ویژگی رفتاری هستند. این سه ویژگی را میتوان Power ، Scarcity و Shadow نامید.

 

کسانی که ویژگی Power یا قدرت در آنها پررنگ است، در مذاکره با دیگران به درستی و نادرستی خواسته ها و مواضع، به حق و باطل بودن، به مشروع بودن و نامشروع بودن درخواستها توجه نمی کنند. فقط به این توجه دارند که چه کسی از قدرت بالاتری برخوردار است. آیا  میتوانند با اعمال قدرت و فشار، خواسته های خود را به طرف مقابل منتقل کنند. تهدید، فریاد زدن، دروغ گفتن و ... ابزارهای استاندارد این گونه افراد است. این گونه افراد عموماً در مواجهه با بالادستان خود، خاضعانه و از روی فروتنی برخورد میکنند اما در برخورد با زیردستان، سرسختانه و بی رحمانه برخورد میکنند.

 

کسانی که ویژگی Scarcity در آنها بالاست، همیشه احساس میکنند دنیا سرشار از کمبودهاست. اگر کسی به موفقیت میرسد، شانس ما برای موفقیت کم میشود. اگر طرف مقابل ما در مذاکره خوشحال است، حتماً ما باخته ایم. اینان از موفقیت و شادی دیگران رنج میبرند. حتی وقتی هیچ ارتباطی با آنها نداشته باشد. ترجیح میدهند همه پایین تر از آنها باشند. در هر گفتگویی برنده ای وجود دارد و بازنده ای. پس همواره باید بکوشیم که طرف مقابل بازنده باشد...

 

کسانی که ویژگی Shadow در رفتار آنها مشاهده میشود، همیشه آماده اند که مذاکره را به بیراهه بکشند. بدون آنکه دلیلی وجود داشته باشد، در لابه لای گفتگو، سابقه و گذشته شما، وضع زندگی شما، تحصیلات شما، قومیت شما و هر آنچه را که احساس کنند میتواند ابزاری برای تحقیر بوده و توجه شما را مختل کرده و تمرکز شما را به هم بزند، مورد توجه قرار میدهند.

 

گاه در انسانها برخی از این ویژگیها و در سایر انسانها ترکیب آنها را مشاهده میکنیم. اگر کسی این سه ویژگی را نداشته باشد، «شیطان» نیست. بلکه «فرشته» ای است که به سادگی میتوان با او گفتگو و مذاکره کرد. اصول مذاکره با این فرشتگان، همان چیزی است که در کتابهای مذاکره می آموزند. اصول مذاکره با «شیطان» چیزی است که در کلاس «شخصیت شناسی پیشرفته: مذاکره  با شیطان» به آن پرداخته میشود.

اگر نمیتوانید در این کلاس شرکت کنید، همین وبلاگ را تعقیب کنید. به تدریج برخی از سرفصلها را در این وبلاگ مورد بحث قرار خواهیم داد.

/ 2 نظر / 38 بازدید

عالی بود استاد. با تشکر و سپاس فراوان از زحمات شما.

مثل همیشه عالی